جشن‌های ویژه اعیاد شعبانیه در هیئت‌های دانش‌آموزی انصارالمهدی(عج) سراسر کشور

جشن‌های ویژه اعیاد شعبانیه در هیئت‌های دانش‌آموزی انصارالمهدی(عج) سراسر کشور

 

جشن‌های ویژه اعیاد شعبانیه در هیئت‌های دانش‌آموزی انصارالمهدی(عج) سراسر کشور در حال برگزاری است.
به همت اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان جشن‌های ویژه اعیاد شعبانیه در هیئت‌های انصارالمهدی(عج) سراسر کشور در حال برگزاری است.
پیرو تاکیدهای صورت گرفته از سوی نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه مبنی بر فعال‌سازی هیئت‌های انصارالمهدی(عج)، با تدابیر ارزشمند متولیان استان‌ها هیئت‌های انصارالمهدی(عج) بتواند الگویی ناب از یک تجمع مومنانه و نمونه‌ای بسیار زیبا و هنرمندانه از آمیختگی «شور و شعور» و پیوند «معرفت و محبت» با «اطاعت» باشد. با همت اتحادیه شهرستان‌های سراسر کشور، این هیئت‌ها تبدیل به قرارگاهی شود که سربازان عاشورایی انقلاب اسلامی با «تربیت حماسی» مهیای جانبازی در پیشگاه قدوم عزیزی باشد که صدای گام‌های او به گوش می‌رسد.
از اهم برنامه‌هایی که در اعیاد شعبانیه در هیئت‌های سراسر کشور برگزار می‌شود می‌توان به جشن نیمه شعبان، شب زنده‌داری این شب بزرگ و اعیاد ابتدای ماه شعبان که مصادف است با میلاد امام حسین (ع)، حضرت ابوالضل العباس (ع) و امام سجاد (ع) اشاره کرد.
با توجه به آن‌که هیئآت ما مزین به نام حضرت ولی عصر(عج) می‌باشد و یکی از رویکردهای ترسیم شده برای این هیئت‌ها، توجه و توسل به آستان قدس مهدوی است، شایسته است برنامه‌ریزی لازم با تمام توان در برگزاری حداکثری جشن‌های نیمه شعبان در اکثریت مدارس تحت پوشش و همچنین برگزاری هیئت شهری در شهرستان‌ها صورت پذیرد.
یکی از زمان‌هایی که سفارش به احیاء و شب زنده‌داری و مناجات با خداوند متعال شده است شب نیمه شعبان است. مصادف شدن آن شب با شب جمعه که شب رحمت و مغفرت است فرصت ارزشمندی است که هیئت‌های انصارالمهدی (عج) نسبت به احیاء آن شب اقدام نمایند و برای ظهور حضرت به دعا و ندبه بپردازند. توجه به نماز عبادی-سیاسی جمعه در این روز نیز مورد تاکید می‌باشد.
دبیرخانه هیئت انصارالمهدی (عج) واقع دراستان چهارمحال بختیاری نسبت به تولید شعر و سبک، طراحی دکور و ارائه نکات در برگزاریهیئت و مراسم احیاء و بارگزاری آن در سایت دبیرخانه به نشانی beyraagh.irو کانال تلگرام https://t.me/beyraagh اقدام خواهد کرد. خواهشمند است استان‌هایی که در اینزمینه تجربه و یا محصولی دارند با دبیرخانه هیئت به اشتراک گذارند.
لازم به ذکر است از همه خادمین و دستندکاران هیئت انتظار می‌رود گزارش مبسوط هیئت‌های برگزار شده را به دبیرخانه هیئت به آدرس beyraagh.irارسال کنند.

شما همچنین ممکن است بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده