طرح تمام قد برای معلم، برپا…

طرح تمام قد برای معلم، برپا…

 

??تکریم و بزرگداشت مقام معلم، یک موضوع حائز اهمیت در تربیت دانش آموزان است. نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه، در این موضوع فرموده اند:
«دوستان فکر کنند و ببینیم چه کاری می توان در مدرسه انجام داد که در مدارس، پرچم یک کار تکریمی خیلی خوب از معلمان را، عزیزانمان در انجمن اسلامی به دست بگیرند.»
?از این رو بود که از اردیبهشت سال قبل، طرح «برپا» با شعار «تمام قد برای معلم، برپا…» طراحی شد و ان شاء الله امسال برای دومین سال پیاپی، انجمن های اسلامی برای تکریم معلمان عزیزشان در مدرسه تدارک خواهند دید.

? در قالب این طرح، مسئولین انجمن اسلامی با همفکری اعضاء هیئت مرکزی و سایر اعضاء، محور اصلی اجرای طرح و برگزارکننده مراسم تجلیل و تکریم معلمین خود خواهند بود و باید همه تلاش خود را انجام دهند تا بتوانند با برنامه ریزی دقیق ، یک مراسم وزین و در خور شأن والای معلمان عزیزشان برنامه ریزی و اجرا نمایند.
در جریان برگزاری این طرح، ابتکارات دانش آموزان، حرف اول را می زند.

در مورد طرح برپا باید به این نکته توجه داشت که این طرح در هر دو مقطع متوسطه اول و دوم اجرا خواهد شد که در مقطع متوسطه اول، سیاست فعال سازی گروه مراسم و مناسبت ها پیگیری خواهد شد.

?امسال، روز ۱۲ اردیبهشت با سالروز میلاد با سعادت حضرت امام سجاد(ع) مقارن شده است. یکی از ارزشمندترین میراث شیعی نیز رساله حقوق آن امام همام است که بخشی از آن، به تبیین حقوق معلم پرداخته است. این تقارن بهانه خوبی است برای ترویج این سند پرافتخار توسط اعضاء انجمن های اسلامی دانش آموزان در مدارس. لذا توجه به تبیین و تحلیل این متن ارزشمند، یکی از رویکردهای اصلی خواهد بود.

?سبد برنامه های پیشنهادی در قالب برنامه «برپا»:
➖ برگزاری هیئت های انصارالمهدی(عج) به صورت مدرسه ای به همراه برگزاری جشن های میلاد امام سجاد(ع) با محوریت تکریم معلمان و تبیین، ترویج و معرفی رساله حقوق امام سجاد(ع)
➖برگزاری جلسات سخنرانی و یا حلقه معرفت با موضوع تبیین حقوق معلم مبتنی بر رساله حقوق امام سجاد(ع)
➖گرامیداشت مقام معلمان شهید (بخش ویژه)
➖گرامیداشت مقام استاد شهید آیت الله مرتضی مطهری و برگزاری جلسات تبیینی با این موضوع(به ویژه معرفی کتب و آثار آن شهید فقید)

? سخن آخر؛
به فضل الهی برآنیم تا با تکیه بر نیروی فهم و درک دانش آموزان انجمن اسلامی، قدر عالم و ارزش معلم بازخوانی شود و همه با هم، تمام قد به احترام معلمان عزیز میهن مان بایستیم.
ان شاء الله همه دانش آموزان عزیز انجمن های اسلامی سراسر کشور، فعال و با نشاط و با ایده های ناب و نشأت گرفته از باورهای عمیق، در جهت تکریم معلمان اقدام خواهند کرد.
?پیامبر اعظم (صلی الله علیه و آله) فرمودند:
اِنَّ اللهَ وَ مَلائِکَتَهُ حَتَّی النَّملَةَ فی حُجرِها وَ حَتَّی الحوُتَ فِی البَحرِ یُصَلّوُنَ عَلی مُعَلِّمِ النّاسِ الخَیر
خداوند و فرشتگان او، حتی مورچه در لانه‌اش و حتی ماهی در دریا، بر معلم انسانها به سوی خیر و نیکی، درود می‌فرستند. ( میزان الحکمه، حدیث ۱۳۸۱۸)

شما همچنین ممکن است بپسندید مطالب بیشتر از نویسنده